Poradnik klienta: dobór taśmy pod względem temperatury

Dokonując jakiegokolwiek zakupu stajemy przed wyborem, który niekiedy jest trudny i wymaga przemyślenia wielu kwestii. Nie inaczej jest z taśmami samoprzylepnymi z nadrukiem – po ustaleniu potrzebnej szerokości produktu, koloru czy rodzaju naniesionej na niego grafiki, musimy zastanowić się nad jeszcze jedną ważną kwestią, która będzie miał wpływ na użyteczność wyrobu – temperaturą.

Dobór taśmy z nadrukiem pod jej kątem jest bardzo istotny, ponieważ różne kleje znajdują zastosowanie w innych warunkach atmosferycznych. Warto więc dobrać produkt pod kątem warunków, w jakich zamierzamy transportować czy przechowywać zaklejone paczki.

Najbardziej uniwersalne w tym zakresie są taśmy Hot Meltowe z klejem wykonanym na bazie syntetycznego kauczuku. Ich funkcjonalność wynika z bardzo szerokiego zakresu temperatury, w jakiej może się znajdować – od minus 5, aż do 60 stopni C! Dzięki temu tego rodzaju taśmy pakowe są bardzo uniwersalne. Alternatywą dla nich jest klej na bazie kauczuku naturalnego typu Solvent, który może być stosowany od minus -40 stopni do +50 stopni, z kolei na drugim biegunie znajdują się wyroby na kleju akrylowym.

Przed zakupem warto więc rozpatrzyć czy szeroki zakres temperaturowy jest konieczny, bowiem w większości przypadków wystarczają taśmy z nadrukiem na podstawowych klejach. Ponadto ich zakup jest dużo bardziej ekonomiczny i zakup większej ilości takich produktów jest dużo bardziej opłacalny dla przedsiębiorstw. W naszej ofercie produkty w konkurencyjnych cenach

UWAGA!
Bez względu na rodzaj kleju, naklejanie powinno odbywać się w temperaturze nie niższej niż 0 stopni C. W przeciwnym razie paczka może nie zostać odpowiednio zabezpieczona!

Brak możliwości komentowania